O koncertě 2015

Jak uvádím na úvodní stránce, jsme především velcí fanoušci skupiny PINK FLOYD a zároveň tak trochu blázni, protože organizovat tyto koncerty je pro cvoky Usmívající se. Na druhou stranu kdo nezažil tu atmosféru při samotném chystaní a stavění scény, tak to nepochopí, ale vzhledem k tomu že je hodně Vás posluchačů muziky P.F. kterým tímto děláme radost, tak to stojí za to Mlčící.

 Máme obrovský štěstí, že kapela DISTANT BELLS je z Brna a máme tím pádem možnost si s nima sednout v klídku u pivka a dojednat naše představy o projektech. Ale hlavně jsou to absolutní perfektcionisti, kteří se snaží co nejvíce přiblížit originálu P.F. a to nejen hraním a zpěvem, ale i použitím originální dobové aparatury a nástrojů !!

A tím se dostávám k tomu co se dělo na letošním koncertě. Jak jsem už psal dříve, domluvili jsme se s Distantama že budeme každý ročník věnovat některému z alb P.F. a letos se na přání druhého kytaristy Honzy Sysla, hrálo celé album Wish You Were Here. A zároveň s vynikajícím nápadem přišel kapelník Přemek Dofek, aby se celý koncert odehrál na starou dobovou aparaturu a stylem nazvučení jaké se v 70tých letech používalo. Nejsem osobně žádnej velkej znalec, ale ten rozdíl mezi moderním nazvučením a tímto starým je obrovskej a takovej opravdovější.

Bez nadsázky tvrdím, že to byl nejlepší koncert, který jsem od této kapely kdy slyšel. Vzhledem k tomu, že mi v sobotu díky dopoledním dešti selhala v první části koncertu pyrotechnika a byl jsem tak nějak bez nálady, tak jsem si ten zvuk bohovsky užíval a to i díky dokonalému nazvučení od kluků plzeňáků z Happysoundu. Celá kapela podala skvělej nadvýkon, a hlavně na Přemkovi, kterej si po pár prvních skladbách rozpustil vlasy bylo vidět že je ve svým živlu Smějící se. Velkou poklonu vysekl kapele na těchto stránkách v diskuzi Radko, který píše že to pro něj byl lepší zážitek než Waters v Praze Mrkající. Tak snad je to trochu i naše zásluha a rád se tady pochlubím, že nám po koncertě docela dojatě poděkoval Přemek, protože takový koncerty pro ně nikdo neorganizuje, což nás hodně moc těší. 

Byla velká škoda že byla docela kosa, protože by přišlo i víc lidí, ale na druhou stranu je to jejich chyba, přišli o neskutečnej zážitek S vyplazeným jazykem.

Chtěl bych taky moc poděkovat všem lidem, kteří nám jakýmkoliv způsobem pomohli tento ročník zrealizovat, všem sponzorům a městu Rájec -Jestřebí.

P.S.

Už teď se můžete těšit na příští ročník. Zatím vám neprozradím co se bude hrát, ale asi nějací Floydi, znáteje někdo ? Mrkající

Lidi pište nám taky do diskuze, jak se Vám to líbilo nebo nelíbilo, připomínky nebo nápady, prostě cokoliv. 

Mějte se ahoj Lišák Úžasný